Aj keď je tvorba značky Vivien Mihalish zameraná skôr na tvorbu šiat, sukní, blúzok a kompletov pre každodenné nosenie, elegantný štýl a tiež špecifická zdobnosť modelov sa skvelo hodí aj na slávnostnejšie príležitosti.
Preto si mnoho ráz nájdem mail s prosbou o vytvorenie svadobného modelu, aj keď môj ateliér sa na túto tvorbu zameriava naozaj sporadicky. Svedčí o tom aj fakt, že nikde nenájdete portfólio svadobných modelov, iba občas sa objaví na instagrame nejaká krásna fotka od klientky. Instagramový profil @vivien.mihalish je tak jediné miesto, kde nájdete fotky neviest, a môžete získať predstavu o svadobných modeloch, ktoré je možné zhotoviť na mieru.
V tomto textíku by som vám rada predstavila aké svadobné šaty sú typické pre tvorbu Vivien Mihalish a budem rada, ak si ho prečítate ešte predtým, než sa ma rozhodnete osloviť pre šitie vášho vysnívaného svadobného modelu.

Ako som už spomenula, šitie svadobných šiat nie je typickou pre môj ateliér, radšej sa zameriavam na každodenné outfity, preto som svoje portfólio založila na elegantných šatách, nadčasových blúzkach, pompéznejších sukniach, trenčkotoch a kabátoch. Vytváranie týchto kúskov, ktoré sa vedia vzájomne doplniť v kapsuli pre urban princeznú je pre mňa naplňujúce a dáva mi zmysel. Nehovoriac o tom, že na Slovensku máme iné šikovné diazjanérky/dizajnérov, ktorých svadobné šaty sú absolútne dychberúce...
Občas sa v kolekcii objaví model, ktorý vzhľadom pripomína jednoduché svadobné šaty, zväčša takýto efekt vytvorí použitá látka, dekorovanie alebo len použitie bielej.

Takéto šaty je možné objednať hneď, sú určené pre spontánne nevesty. Tie ich prípadne rady využijú aj ako popolnočný model, ktorý s láskou môžu nosiť aj po svadbe.
Rada by som upozornila na to, že nešijem svadobné róby plné krajky a tylu. Na takéto požiadavky (ešte často doplnené pinterestovou nástenkou s modelmi od iných dizajnérov) hovorím nie. V poslednom čase prehodnocujem, či vôbec ísť do svadobných modelov na mieru, ale keď si spomeniem na tie outfity neviest, ktoré ma bavili (a ktoré by som vám rada ukázala), možno predsa len na niektoré prikývnem. Musia však spĺňať tieto kritéria:

Udržateľnosť, praktickosť a využiteľnosť
Nemám rada veci na jedno použitie. Hoci ešte stále pretrváva tento trend, ja fandím tomu, keď aj svadobné šaty viete využiť aj po svadbe. Preto pokojne prehodnoťte aj ich farbu. V dnešnom plnofarebnom svete, kedy sú trendy tak rýchle, že už ich ani nestíhame sledovať je dobrý nápad ísť do modelu štýlových svadobných šiat. Prečo by ste si zrazu mali obliecť bielu farbu, keď vo vašom šatníku absentuje a možno sa vám ani nehodí?
Myslite aj na svoje pohodlie. Svadobný deň možno už nezažijete, je plný aktivít, väčšinou sa odohráva v horúcom lete, preto je skvelé mať príjemné a pohodlné šaty. Budete sa veľa hýbať, tancovať, fotiť sa, jesť, piť, bolo by na škodu, keby vás v tento láskyplný deň obmedzoval odev a museli ste kontrolovať vzhľad šiat, či znášať nepríjemné potenie, alebo nebodaj nemôcť dýchať.

Kreativita
Najlepšie spomínam na modely, ktoré mi ponúkli možnosť sa kreatívne "vyžiť", navrhnúť niečo priamo pre vás po vypočutí pár bodov vašej predstavy. Takýto koncept sa však hodí nevestám, ktoré nemajú ešte jasnú predstavu, dôverujú dizajnérke, no zároveň si budúci model po nakreslení vedia vizualizovať. Od jednoduchého korzetového strihu Trinia kde som len použila biely bavlnený satén, cez dlhé tencelové šaty, na ktoré sa navliekala jednoduchá tylová sukienka s kvietkami, až po outfit na Aljašku pozostávajúci z béžovej blúzky, kruhovej sukne a menčestrového kabátika.


Prírodný materiál
Vyberte si taký, v ktorom vaša pokožka bude vedieť dýchať. Preto nie som fanúšičkou tylov, krajok, lebo spĺňajú estetickú funkciu, zanedbávajú trošku to potrebné pohodlie.
Nebojte sa bavlny, tencelu, viskózy či dokonca ľanu. V tomto prípade musíte byť trošku odosobnená od krčenia, lebo áno, tieto materiály to skrátka robia a vždy robiť budú.


Strihové riešenie
V sekcii Modely na webe nájdete odskúšané strihové riešenia, z ktorých sa budem odrážať aj pri svadobných šatách. Rada sa opriem o strihy, ktoré fungujú, ktoré mám odskúšané, ktoré sedia, takže vyberajte prosím z tých :)

Magdalénin outfit na svadbu na Aljaške. Snažili sme sa ho koncipovať tak, aby sa jednotlivé kúsky dali nosiť aj po svadbe, no boli nabité originalitou a vintage štýlom.

Dva modely z bavlny. Možno ich nosiť aj po svadbe ako pohodlné efektné letné šaty. 

Nefixujte sa na bielu, ale s rukou na srdce sa rozhodnite, v akých šatách sa chcete vydávať. Mária  sa rozhodla pre ružovú, ja pre čiernu. 

 

Katkine korzetové šaty z viskózového saténu s perličkovými rukávmi a Monikine tencelové šaty s tylovou kvietkovanou sukňou, ktorú mala na základe len počas obradu a fotenia. Polyamidové materiály sú zapracované v šatách v oboch prípadoch citlivo. 

Aj pri tvorbe svadobných šiat rada používam existujúce strihové riešenia. Šaty Trinia s mašličkami namiesto ramienok v saténovo-bavlnenom prevedení budú skvelo fungovať ako svadobné šaty, rovnako tak strih Gypsofila z pudrového bavlneného piké. Toto je môj aktuálny postoj k šitiu svadobných šiat, aj keď momentálne je tvorba na zákazku pozostavená do odvolania, keďže mi začala materská dovolenka :) Ďakujem za pochopenie. 

Zostať v kontakte