Dizajnérka odevov pre urban princezné a každodenné víly.

Volám sa Veronika Szalai (Miháliková) a založila som lokálnu etickú značku pomalej módy pre všetky ženy, ktoré sú vílami alebo princeznami. Značka funguje od januára 2018. Ide o koncept ktorý tvorím  ja, som teda dizajnérkou, ilustrátorkou a krajčírkou v jednom, ale posledné roky mám skvelé posily. 

Okrem mňa odevy Vivien Mihalish šijú aj skvelé pani krajčírky Vierka a Marcelka. Strihy mi konštruuje konštruktérka Evgeniia. 

Hlavným princípom značky Vivien Mihalish  je tvorba odevov v duchu slow fashion.
Snažíme sa dbať na kvalitné vypracovanie, dôstojnú prácu a ekologické princípy, ktoré v dnešnej dobe v odevnom priemysle absentujú. Páči sa mi koncept, že zákazníčky, ktoré sa rady orientujú v oblasti módy a majú svoj štýl, prídu do ateliéru, cítia sa tam dobre a majú možnosť časom získať odev, ktorý s láskou a radosťou nosia, cítia sa v ňom skvelo, dodáva im úžasný pocit a vydrží im dlhý čas.
Pri tvorbe používame predovšetkým prírodné materiály, ako bavlnu, viskózu, hodváb, vlnu alebo zmesi týchto materiálov, veľmi zriedka polyester alebo zmesi s ním. Aj pri zákazkovom šití sa snažím vyberať takéto materiály, aby sa v nich klientka cítila čo najpohodlnejšie. Okrem toho mám aj pár zdrojov odpadových materiálov, v mojej tvorbe sa teda uplatňuje proces upcyklácie.
Pracujeme tak, že paralelne vytvárame nejaké modely do kolekcie, obrázkové skice, čo sú idey, ktoré chcem jedného dňa realizovať, a už vopred dohodnuté zákazky s klientkami, ktoré potrebujú alebo túžia po šatách na určitú udalosť, alebo každodenné nosenie.