Prehľad všetkých strihových riešení, ktoré ponúka Vivien Mihalish. Ste urban princezná alebo  každodenná víla? Alebo oscilujete na pomedzí týchto archetypov? Je to úplne jedno, táto sekcia vám ukáže, že niekedy je hranica veľmi tenká, raz ide o materiál, inokedy o dezén. Podstatné je, aby ste našli samu seba a šatami definovali svoj originálny štýl.

 

Typicky princeznovské prevedenie šiat, ktoré spočíva v tvarovanom živôtiku  kombinovaného s pompéznou sukňou. Šaty vytvárajú siluetu zdôrazňujúc pás, s riasenými rukávmi i ramená. Model Artemisia má hladkú kruhovú alebo polkruhovú sukňu, zatiaľ čo model Althea dopĺňa vršok riasenou polkruhovou či kruhovou sukňou. 

Model Alchemila sa od strihu Althea líši tvarom sukne. Zatiaľ čo Althea sa vyznačuje hustou riasenou sukňou, model Alchemila je pre siluetu jemnejší a tvarovaný živôtik dopĺňa rovná riasená sukňa, ktorej súčasťou je nejaký druh bordúry, či už tej z krajky alebo vyšívanej z madeiry. Kraj bordúry je zakomponovaný aj do dĺžky rukáva. Jemnosť a pôvab materiálu s bordúrou vnesie do vášho outfitu závan z minulých čias s nežnosťou súčasných prevedení štylizovaných či vyšívaných kvetín.

Model Alisma sa podobá na model Althea, no modifikuje ho použitie ozdobného priesvitného materiálu, ako je krajka, tyl či organza. Z nej je tvorené sedielko, rukávy a tiež vrstva sukne alebo živôtika.

Komfortnosť a elegancia sa stretli v  strihových prevedeniach Nonea a Nigritela. Voľný živôtik s riasenými rukávmi a kruhová sukňa sú predelené iným spôsobom tvarovania siluety. Model Nonea má elastický pás s našitou gumičkou, ktorý môžete doplniť prislúchajúcim opaskom, model Nigritela má v bokoch pása prišité viazačky, ktoré môžete zaviazať niekoľkými spôsobmi. Šarm modelov spočíva tiež vo výbere ľahkých bavlnených, viskózových či hodvábnych materiálov. Sú skvelou voľbou pre príležitosti, kde si chcete s chuťou zatancovať, ale vďaka voľnému pásu sú vhodné aj pre obdobie tehotenstva. 

Druhy košeľových šiat od Vivien Mihalish sú typické príjemným materiálom, od ľahkej viskózy, cez tvárnu bavlnu až po ľahký ľan. Gombíčky môžu byť skvelým pomocníkom počas obdobia dojčenia. Oceníte ich pre nadčasovosť a feminínny charakter košeľového strihu. Navyše sú super univerzálne a v stylingu sa pozitívne stretnú s teniskami, balerínkami ale aj lodičkami. 

Môžete si vybrať z niekoľkých strihových riešení:

  • Model Mentha - tvarovaný košeľový živôtik s kruhovou sukňou a riasenými rukávmi, ktorý je typický légou na gombíčky cez celú dĺžku šiat sťa stonka mäty
  • Model Malva - tvarovaný košeľový živôtik s légou do pása, kruhovou sukňou a riasenými rukávmi. Šaty majú v ľavom boku skrytý zips, aby kopírovali vašu postavu.
  • Model Meliora - voľný košeľový živôtik s légou do pása, kruhovou sukňou a riasenými rukávmi, ktorý má riešený pás ako model Nigritela - pevne prišitými viazačkami v bokoch.
  • Model Melisa - voľný košeľový živôtik s légou do pása, kruhovou sukňou a riasenými rukávmi. Pás je možné tvarovať pomocou prislúchajúceho látkového opaska, alebo obľúbeným svojím koženým opaskom.

 

Obľúbený model korzetových šiat sa nazýva Trinia. Vyznačuje sa tvarovaným korzetovým živôtikom, podšitým a zároveň spevneným tým istým materiálom, kruhovou, polkruhovou alebo riasenou sukňou a viacerými druhmi ramienok. Od klasických, cez predĺžené, koré môžete viazať na mašľu, až po ripsové stuhy. Šaty Trinia majú svoju letnú ľahkú verziu, napríklad z bavlny, ale dajú sa zhotoviť aj zimné verzie zo zamatu či menčestru.

Model Thesia má rafinovane strihaný živôtik s prieramkami a rukávmi.

Výrazný široký pás v kombinácii s preloženým riaseným vrškom s pôvabným véčkovým výstrihom  je dominantou modelu Fulgensia. Spájajú sa v ňom romantické strihové esencie  riasených prvkov, ako živôtik, sukňa a rukávy. Model perfektne slúži na slávnostné príležitosti, aj keď vďaka jeho pohodliu a romantickej rafinovanosti ho môžete nosiť každý letný deň. 

Aj strihové riešenie modelu Gypsofila má výrazný pás, no je tvarovaný do špičky véčkového výstrihu. Ten je súčasťou vršku riaseného na prsiach s riasenými rukávmi. Šaty môžu mať mnohé verzie sukní ako predošlé modely. 

 

Komfornosť, elegancia a jedinečnosť sa stretli v jednom strihu – v zavinovacom modeli Euphrasia. Jeho doménou je pohodlný zavinovací princíp, ktorý sa prispôsobí obvodu pása zaviazaním na mašľu v boku. Strih je osobitý vďaka asymetrickej dĺžke sukne lemovanej volánmi. Funguje výborne so splývavými materiálmi, vďaka čomu okolo vás sukňa šiat hravo tancuje, ale aj s pevnejšími, dodávajúcimi dôraz originálnej siluete. 

Šaty Chrysantea sú pohodlným áčkovým modelom s rukávmi, doplnené zväčša o volán. Najlepšie vyniknú zo splývavých materiálov ako sú viskóza, hodváb alebo tencel. Sú elegantné a zároveň absolútne pohodlné, nemusíte pri nich riešiť siluetu. 

 

Blúzočky potrebujeme k veľkému množstvu outfitov. Nie hocijaké - s tvarovaným strihom v páse a na prsiach, tak aby dokonale kopírovali vašu siluetu a bolo pohodlné nosiť ich zapravené v sukni, nohaviaciach, šortkách či korzetových šatách.  Okrem tejto praktickej stránky spĺňajú aj tú estetickú - riasené rukávy ukončené manžetami a golierik. Zoznámte sa s modelom Salvinia, ktorého súčasťou je aj vo väčšine prípadov viazačka pod golierik. Vyzerá výborne v bavlnenom, tencelovom, viskózovom i hodvábnom prevedení. 

Nohavice a šortky od Vivien Mihalish musia byť pompézne, pripomínajú sukničku. Strih tvorený tvarovaným širším páscom s áčkovo tvarovaným nohavicovým dielikom s výraznými protizáhybmi a vreckami. Skvelo sedia k blúzke Salvinia a krátkym sakám.

Ak dumáte ako sfinalizovať svoj outfit princeznej či víly do zimy, je tu verzia kabátov - ľahšieho trenčkotu a zimnej verzie kabáta. 

Model Barbarea je elegantnou verziou trenčkotu zväčša z bavlneného gabardénu, s golierom a fazónkami, s riasenou kruhovou alebo polkruhovou sukňou s vreckami a riasenými rukávmi. Je podšitý väčšinou viskózovou podšívkou. 

Model Blumeria je pompézny zimný kabátik s hrejivou kruhovou sukňou s vreckami, tvarovaným živôtikom s fazónkami alebo golierom a riasenými rukávmi. Objem sukne si zamilujete vďaka hrejivosti, ktorú poskytuje. No aj preto, že v ňom budete ako úplná kráľovná...