Prehľad všetkých strihových riešení, ktoré ponúka Vivien Mihalish. Ste urban princezná alebo  každodenná víla? Alebo oscilujete na pomedzí týchto archetypov? Je to úplne jedno, táto sekcia vám ukáže, že niekedy je hranica veľmi tenká, raz ide o materiál, inokedy o dezén. Podstatné je, aby ste našli samu seba a šatami definovali svoj originálny štýl.

 

 

Typicky princeznovské prevedenie šiat, ktoré spočíva v tvarovanom živôtiku  s bohato riasenou kruhovou sukňou. Šaty vytvárajú siluetu zdôrazňujúc pás, s riasenými rukávmi i ramená. Môžete si ich želať s dekoratívnym golierikom. Hodí sa pre ženy milujúce pompéznosť. Jej štipku môžu každý deň predviesť v rámci outfitu, stačí do neho zahrnúť šaty v strihu Althea. Jemnejšie prevedenie je kombináciou tvarovaného živôtika a áčkovej riasenej sukne. Oceníte ho pre praktickosť menej objemnej sukne, no určite nestratí nič zo svojej charizmy. 

 

Model Alchemila sa od strihu Althea líši tvarom sukne. Zatiaľ čo Althea sa vyznačuje hustou riasenou sukňou, model Alechemilla je pre siluetu jemnejší a tvarovaný živôtik dopĺňa rovná riasená sukňa, ktorej súčasťou je nejaký druh bordúry, či už tej z krajky alebo vyšívanej z madeiry. Jemnosť a pôvab materiálu s bordúrou vnesie do vášho outfitu závan z minulých čias s nežnosťou súčasných prevedení štylizovaných či vyšívaných kvetín. 

Nekonečná feminnínosť modelu Artemisia je charakterizovaná tvarovaným živôtikom a hladkou kruhovou či polkruhovou sukňou. Strihu sa hodia rôzne variácie vzorov, ale aj absolútna čistota atraktívneho odtieňa. Zamilujete si ho pre jeho univerzálnosť, ktorá sa snúbi s vaším elegantným a nadčasovým štýlom. Živôtik môže mať lodičkový, véčkový ale i vertikálny výstrih, model môže oplývať viacerými druhmi rukávov, od klasického riaseného, s manžetkou až po zvončekový. 

 

Slávnostná variácia modelu Althea. Tvarovaný živôtik je doplnený o krajkové sedielko a jeho starosvetskosť je umocnená krajkovými či voláovými rukávmi s manžetou. Ak chcete sukňu ešte zôrazniť, je možné pridať pod ňu tylovú spodničku. 

Komfortnosť a elegancia sa stretli v jednom strihovom prevedení Nonea. Voľný živôtik s riasenými rukávmi a kruhová sukňa sú predelené elastickým pásom pre dokonalé pohodlie a zdôraznenie siluety. Tú môžete ešte podporiť zaviazaním opaska na mašľu. Šarm modelu Nonea spočíva tiež vo výbere ľahkých bavlnených, viskózových či hodvábnych materiálov. Je skveľou voľbou pre príležitosti, kde si chcete s chuťou zatancovať. 

Viazanie v páse pre zafixovanie siluety pohodlným spôsobom, kruhová sukňa a voľný živôtik sú kľúčové pre strihové riešenie Nigritela. Pokiaľ sa rada hráte s variabilitou a každý deň je príležitosťou pre iný model, vyskúšajte šaty s niekoľkými verziami viazania v páse. 

*previazanie predom, zadom a naspäť dopredu pre minimalistickú verziu

*vyčarovanie  mašle na páse vpredu 

* zaviazanie mašle na chrbte

Model vždy charakterizujú aj iné druhy rukávov, od klasického riaseného, cez zvonový až po ten s manžetkou v košeľovom štýle. 

Model Malva sú košeľové šaty v princeznovskej verzii, ktoré majú vystihnutý pás podľa vašich mier. Vršok je košeľový s funkčnou légou po pás, so špicatým či okrúhlym golierikom, rukávmi, kruhovou či áčkovou sukňou a opaskom pre dekoráciu. Šaty majú v ľavom boku skrytý zips, aby kopírovali vašu postavu. Gombíčky môžu byť skvelým pomocníkom počas obdobia dojčenia. Oceníte ich pre nadčasovosť, feminínny charakter košeľového strihu a pre retro vibrácie. Navyše sú super univerzálne a v stylingu sa pozitívne stretnú s teniskami, balerínkami ale aj lodičkami. 

Pohodlnejšia verzia strihu Malva je model Melisa. Má tiež košeľový vršok so všetkými jeho nenahraditeľnými prvkami, ako je golierik, funkčná léga po pás a rukávy, avšak jeho pás je voľný a tvaruje sa pomocou viazania opaska. Kreatívna nositeľka ho môže nahradiť aj nejakým zo svojho šatníka. Tento model si zamilujete vďaka praktickosti, každodennej univerzálnosti a rafinovanej elegantnosti. Jeho veľkým plusom je aj, že skvelo zvláda kolísanie váhy, hlavne v oblasti pása ignoruje rozdiely v centimetroch. Funkčná léga je ako pri modeli Malva nápomocná pri dojčení. 

 

Výsledkom rafinovane kreovaného modelu Melisa je strih Meliora, ktorého opasok sa zmenil na viazačky a poskytuje takú dávku viazacích možností ako Nigritela. Spojenie košeľového živôtika s funkčnou légou po pás, sukne a viazania vytvára šaty pripravené na biznis ale aj na príjemné chvíľky voľného času. 

 

Ak milujete gombíčky ich zapínanie považujete nielen za funkčné, ale zároveň ozdobu šiat, je tu strih Mentha. Dlhá funkčná léga totiž obohacuje celý ich predný diel a kraľuje stredu šiat od golierika až po spodok sukne. 

Košeľové strihy uzavtvára variácia Molinia s légou, ktorá končí v prvej tretine sukienky. Súčasťou tohto modela je zväčša opasok. 

Ak si želáte strihové riešenie bez golierika po celej dĺžke s gombíkmi, najlepšie ozdobnými a riasenými jednoduchými rukávmi bez manžety, no s kruhovou sukňou s vreckami, je tu model Montanelia.  Pás si zdôrazníte širším opaskom a zaviažete ho na mašľu.

 

Obľúbený model Valeriana sa vyznačuje živôtikom s raglánovými rukávmi, ktoré odhaľujú ramená a upriamujú pozornosť na dekolt, no veľmi rafinovaným spôsobom. Šaty majú zvýraznený pás a riasenú či kruhovú sukňu. Jeho elegancia je ako stvorená na každodenné nosenie, na zvláštne udalosti, no funguje aj ako súčasť outfitu na svadbu. 

Variácia modelu Valeriana spočíva v utlmení výstrihu, ktorý je menej lodičkový, viac okrúhly. Extravaganciu však nestráca, okázalú rolu preberá sukňa s riaseným volánom. Modely sa môžu vďaka prvkom rozlične kreovať, presne podľa vášho vkusu.

Tvarovaný vypasovaný živôtik s detailom na prednom dieli – záhybmi v oblasti hrudníka a riasená či kruhová sukňa sú znakmi strihu Tilia. Romantický model s dievčenským akcentom a obmenami v oblasti ramienok či sukne z vás urobia princeznú v letných mesiacoch. 

Strih Tympania je obohatený o rukáviky zakončené riasením do gumičky. 

 

Jednoduchá strihová forma korzetového vršku s áčkovou, polkruhovou, kruhovou či riasenou sukňou v rôznych dĺžkach je charakteristický pre model Trinia. Jeho kreatívnou súčasťou môže byť dekor v akejkoľvek podobe, či už spočívajúci v materiáli alebo strihovom detaile v podobe ozdobených ramienok volánikmi.

 

 

Závan vintage časov prenesený do súčasnej mestskej podoby je cítiť v modeli Forsythia. Riasený živôtik ukotvený širokým pásom, z ktorého plynie riasená či kruhová sukňa i riasený rukáv definuje šaty, ktoré si rady vyberajú všetky súčasné mestské princezné. V modeli atraktívne vyznieva hra s transparentnými materiálmi. 

 

Model Fragaria zo splývavých materiálov pozostávajúci z voľného riaseného živôtika s mašľou, pevného pása a ľahkou padavou sukňou, ktorá môže byť ukončená volánom je pre všetky každodenné víly. V modeli zažiarite aj na slávnostných udalostiach, navyše sa v ňom budete cítiť príjemne vďaka hodvábu a viskóze. 

Výrazný široká pás je aj dominantou modelu Fulgensia. Spájajú sa v ňom romantické strihové esencie preloženého a riaseného vršku s riasenými rovnými či zvonovými rukávmi a riasená kruhová či polkruhová sukňa. Model perfektne slúži na slávnostné príležitosti, aj keď vďaka jeho pohodliu a romantickej rafinovanosti ho môžete nosiť každý letný deň. 

 

Šaty pre business princess, teda pre ženu, ktora sa v práci neuspokojí s puzdrovými šatami, ale rada využije hru jednoduchšej siluety so zdôrazením pásom, úzkymi rukávmi so záhybom a áčkovej sukne. Jednofarebnosť bavlneného popelínu podčiarkne líniu členenia a simplicitu strihu. 

Komfornosť, elegancia a jedinečnosť sa stretli v jednom strihu – v zavinovacom modeli Euphrasia. Jeho doménou je pohodlný zavinovací princíp, ktorý sa prispôsobí obvodu pása zaviazaním na mašľu v boku. Strih je osobitý vďaka asymetrickej dĺžke sukne lemovanej volánmi. Funguje výborne so splývavými materiálmi, vďaka čomu okolo vás sukňa šiat hravo tancuje, ale aj s pevnejšími, dodávajúcimi dôraz originálnej siluete. 

Model Euphoria je zjednodušený, no nechýba mu punc elegancie, práve naopak - vytvára ho elegantná kruhová sukňa. Fantasticky sa točí a prináša nadčasovú jednoduchosť v princeznovskej verzii. 

 

Blúzočky potrebujeme ku všetkým sukniam či korzetovým šatám. Nie hocijaké - s tvarovaným strihom v páse a na prsiach, tak aby dokonale kopírovali vašu siluetu a bolo pohodlné nosiť ich zapravené k sukni. Okrem tejto praktickej stránky spĺňajú aj tú estetickú - riasené rukávy ukončené manžetami a golierik prítomný v modeli Salvinia, či mašľa charakteristická pre strih Selinia. 

Elegantná verzia svetríkovej vrstvy môže byť sako. V tvarovanom strihu, v kratšej či dlhšej verzii s detailom, ktorý vás zaujme. Model Parmelia sa vyznačuje absenciou goliera či fazóny a poskytuje čisté zakončenie dekoltu, aby vynikla vaša šatka, či golier na blúzke. Model Paneola má výraznejší okrúhly golierik, v predĺženej verzii funguje aj s vreckami. Model Paneolina má dekolt vyznačujúci sa fazónkami, v krátkej variante bude skvelým spoločníkom ku všetkým siluetám so zvýrazneným pásom. Na sakách nechýbajú riasené rukávy, no možno vytvoriť sako aj s hladkou hlavicou rukáva. 

Ak dumáte ako sfinalizovať svoj outfit princeznej či víly do zimy, je tu verzia kabátov - ľahšieho trenčkotu a zimnej verzie kabáta. 

Model Barbarea je elegantnou verziou trenčkotu zväčša z bavlneného gabardénu, s golierom a fazónkami, s riasenou kruhovou alebo polkruhovou sukňou s vreckami a riasenými rukávmi. Je podšitý väčšinou viskózovou podšívkou. 

Model Blumeria je pompézny zimný kabátik s hrejivou kruhovou sukňou s vreckami, tvarovaným živôtikom s fazónkami alebo golierom a riasenými rukávmi. Objem sukne si zamilujete vďaka hrejivosti, ktorú poskytuje. No aj preto, že v ňom budete ako úplná kráľovná...