Kde objednať šaty?


Vivien Mihalish má tri primárne kanály:

 *Instagram @vivien.mihalish
 * tento  web 
 * galériu na sashe.sk


Ak máte záujem o aktuálne dostupné kúsky, nájdete ich na tejto stránke i v galérii na sashe.  Všetky čerstvo ušité novinky ako aj skice nájdete na Instagrame, preto odporúčam ma sledovať.  Skice posielam v predstihu prostredníctvom newslettera, prihlásiť sa môžete tu. Objednávať môžete teda na hociktorom mieste, stačí mi napísať správu prostredníctvom kontaktného formulára, na Instagrame cez direct message alebo mi napísať mail na vivien.mihalikova@gmail.com

Z akej látky môžem mať vysnívané šaty? 


Mám svoju zásobu látok, či už ide o látky na aktuálnu sezónu, alebo o vzácne vintage materiály pripravené na upcyklované modely. Vďaka naskicovaným modelom na instagrame môžete vidieť, z akých látok sa chystám realizovať modely. Ak sa vám skica páči, stačí ma konktaktovať a ja model z nej zhotovím na vaše miery.  Samozrejme, ak sa vám páčia strihy a želáte si niečo špecifické z iného materiálu, rada vyhľadám látku presne pre vás.  Stačí ma oboznámiť s vašou predstavou materiálu, ako zložením, tak aj dezénom, farebnosťou. V špeciálnych prípadoch, napríklad pri výbere látky na plesové alebo svadobné šaty vás rada vezmem so sebou.

Viem niekde nájsť prehľad strihov modelov, ktoré sú typické pre Vivien Mihalish? 

Prehľad strihov, či už ste princezná alebo víla, nájdete v sekcii MODELY

Čo znamená slow fashion, respektíve pomalá móda?


Je to princíp módy, ktorý funguje opačne, ako súčasný rýchly módny priemysel. Princíp pomalej módy dbá na výber udržateľného materiálu, ktorý je príjemný pre nositeľa a šetrný k životnému prostrediu, respektíve rozložiteľný v prírode. Tiež dbá na dodržiavanie etických princípov pri výrobe, teda na prácu v dôstojných podmienkach s adekvátnym platovým ohodnotením bez porušovania ľudských práv a použitia detskej práce. Pomalá móda je ekologická, snaží sa minimalizovať odpad, neškodiť životnému prostrediu, uplatňovať férový prístup voči zamestnancom aj prírode.

Koľko bude stáť model na mieru?


Cena modelu sa odvíja od výberu materiálu, strihového riešenia a komplikovanosti technológie. Pri dostupných kúskoch je cena uvedená v eurách. Pri zákazkovej výrobe cenu modelu vyčíslujem postupne, respektíve po výbere strihu modelu a materiálu viem vyčísliť cenové rozmedzie, po ušití povedať presnú cenu.  Pri šití na mieru požadujem zálohu na materiál vo výške približne jednej tretiny až polovice celkovej sumy. Po zložení zálohy začnem model realizovať a preto nie je možné odstúpiť zo zadanej zákazky.

Ak si želám jeden z dostupných kúskov, ale nie je to moje číslo, dá sa
vyrobiť v mojej veľkosti?


Ak rozdiel vo veľkosti nie je priepastný, respektíve model je o kúsok väčší ako vaše miery, je možné ho upraviť. Pokiaľ nie je možná táto modifikácia, dá sa vytvoriť model s rovnakými vlastnosťami, v rovnakom strihu z odlišného materiálu.

Ako je to so svadobnými a plesovými šatami?


Rada vám na mieru ušijem aj takýto model. Ak sa Vám moja tvorba páči a želali by ste si kúsok na takúto dôležitú udalosť, budem veľmi potešená. Rada realizujem svadobné šaty, ktoré sú pohodlné, zároveň feminínne a  znositeľné aj po svadbe (prípadne s úpravou po svadbe). Mám rada jednoduché modely bez zbytočných nekomfortných príkras harmonizujúcich so štýlom Vivien Mihalish, teda vo vílovskom alebo princeznovskom duchu. 
Myslite prosím na to, že realizácia takého modelu si vyžaduje viac konzultácií, skúšok, zvláštny dôraz na výber materiálu, aby ste sa vo svoj deň cítili komfortne a výnimočne, preto si rozhodovanie nenechávajte na poslednú chvíľu a kontaktujte ma prosím v dostatočnom predstihu. Optimálne je to pol roka, zvládnuteľné je to aj za tri mesiace, jednoduchý model vytvorím do mesiaca. 

Ako sa mám starať o odev?


Na väčšine odevov sa nachádza tzv. ošetrovací štítok s identifikáciou materiálu a symbolmi pre ošetrovanie. Pokiaľ odev tento štítok nemá, bol robený na mieru a ja som vás oboznámila s jeho starostlivosťou, alebo priložila lístok s informáciami. Všeobecne odporúčam:

  • bavlna – pranie v práčke na 30 stupňoch, bez sušičky, žehlenie na programe bavlna
  • viskóza – pranie v práčke na 30 stupňoch, bez sušičky, ak je príliš jemná alebo kombinovaná s hodvábom, pranie v rukách alebo profesionálne čistenie , žehlenie na programe hodváb
  • hodváb – pranie v rukách alebo profesionálne čistenie , žehlenie na programe hodváb
  • zmes viskózy a polyesteru – pranie v práčke na 30 stupňoch, bez sušičky, žehlenie na programe vlna
  • zmes vlny a polyesteru – profesionálne čistenie v čistiarni, žehlenie na programe vlna
  • zmes vlny a viskózy – profesionálne čistenie v čistiarni, žehlenie na programe vlna
  • vlna – profesionálne čistenie v čistiarni, žehlenie na programe vlna
  • polyester / polyamid (tyl, krajka) – pranie v práčke na 30 stupňoch, ak je krajka jemná, odporúčam pranie v rukách alebo profesionálne čistenie v čistiarni, žehlenie na programe syntetika

Má Vivien Mihalish ateliér, ktorý môžem navštíviť? 

Ateliér Vivien Mihalish sa nachádza na Mickiewiczovej ulici 5 v Bratislave, v Starom meste. 

Otváracie hodiny ateliéru: 

Pondelok - na objednávku 

Utorok - na objednávku

Streda - 13:00 - 17:00

Štvrtok - 13:00 - 19:00

Piatok - na objednávku

Stretnutie počas dní na objednávku si môžete dohodnúť prostredníctvom mailu alebo správy na Instagrame.

  

Zostať v kontakte